DERGİ
odaklı
(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 22.09.2020 - 14:13, Güncelleme: 22.09.2020 - 14:13

Aydem ‘Yenilebilir Enerji, Sıfır Atık’ Belgesi Aldı

 

Aydem ‘Yenilebilir Enerji, Sıfır Atık’ Belgesi Aldı

Aydem Yenilebilir Enerji’nin Adana’daki 4 santrali, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından “Sıfır Atık Belgesi”ne layık görüldü.
Aydem Enerji’nin yenilenebilir alanında faaliyet gösteren iştiraki Aydem Yenilenebilir Enerji AŞ bünyesinde faaliyet gösteren Göktaş-1, Göktaş-2, Mentaş ve Toros Hidroelektrik Santralleri için “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.   Aydem Yenilenebilir Enerji, sürdürülebilirlik politikası  doğrultusunda çevre alanındaki çalışmalarını ve yatırımlarını  hızlandırdı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Sıfır Atık Yönetmeliği’nde yer alan, santrallerde israfın önlenmesi, atık toplama  alanlarının oluşturulması, çalışanlara çevre ile ilgili eğitimler  verilmesi gibi önemli sorumlulukları yerine getiren Aydem Yenilebilir Enerji’nin Adana’daki 4 santrali, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü  tarafından “Sıfır Atık Belgesi”ne layık görüldü. Türkiye’nin ilk özel  hidroelektrik santralini hizmete alan ve sektörde birçok ilke imza  atan Aydem Yenilenebilir Enerji, Sıfır Atık Projesi’nde de öncülük  eden kurumlar arasında yer aldı.   Aydem Yenilenebilir Enerji Üretim AŞ’den yapılan açıklamada,  “Sıfır Atık Projesi’’yle israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli  kullanılması, atıkların yerinde toplanarak kaynağında geri kazanımının  sağlanması ve böylece çevrenin korunmasının amaçlandığı vurgulanarak,  “’Toplumsal ve çevresel sorumluluğumuzun bilinciyle ve duyarlılığıyla  hareket ediyoruz’’ denildi.   Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca  çevreyi ve toplumu gözeterek  atık yönetim felsefesini benimseyen kurumlara bu belgenin verildiğinin  belirtildiği açıklamada, 2021 yılı sonuna kadar, diğer 21  yenilenebilir enerji santrali için de Sıfır Atık Belgesi’ni almayı  planladıklarını duyuruldu.   Açıklamada daha sonra şu görüşlere yer  verildi: ‘’Şirket olarak geçtiğimiz şubat ayında dünyanın en büyük  sürdürülebilirlik girişimi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayarak gelecek için önemli bir adım atmıştık. Çevresel hassasiyetlere karşı duyarlı bir şirket olarak,  santrallerimiz için Sıfır Atık Belgesi’ni almak bu sürecin değerli bir  aşamasıdır. Amacımız toplumun ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarının  sürdürülebilirliğini gözeten uygulamaları kararlılıkla  gerçekleştirmektir”denildi.
Aydem Yenilebilir Enerji’nin Adana’daki 4 santrali, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından “Sıfır Atık Belgesi”ne layık görüldü.

Aydem Enerji’nin yenilenebilir alanında faaliyet gösteren iştiraki Aydem Yenilenebilir Enerji AŞ bünyesinde faaliyet gösteren Göktaş-1, Göktaş-2, Mentaş ve Toros Hidroelektrik Santralleri için “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

 

Aydem Yenilenebilir Enerji, sürdürülebilirlik politikası  doğrultusunda çevre alanındaki çalışmalarını ve yatırımlarını  hızlandırdı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Sıfır Atık Yönetmeliği’nde yer alan, santrallerde israfın önlenmesi, atık toplama  alanlarının oluşturulması, çalışanlara çevre ile ilgili eğitimler  verilmesi gibi önemli sorumlulukları yerine getiren Aydem Yenilebilir Enerji’nin Adana’daki 4 santrali, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü  tarafından “Sıfır Atık Belgesi”ne layık görüldü. Türkiye’nin ilk özel  hidroelektrik santralini hizmete alan ve sektörde birçok ilke imza  atan Aydem Yenilenebilir Enerji, Sıfır Atık Projesi’nde de öncülük  eden kurumlar arasında yer aldı.

 

Aydem Yenilenebilir Enerji Üretim AŞ’den yapılan açıklamada,  “Sıfır Atık Projesi’’yle israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli  kullanılması, atıkların yerinde toplanarak kaynağında geri kazanımının  sağlanması ve böylece çevrenin korunmasının amaçlandığı vurgulanarak,  “’Toplumsal ve çevresel sorumluluğumuzun bilinciyle ve duyarlılığıyla  hareket ediyoruz’’ denildi.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca  çevreyi ve toplumu gözeterek  atık yönetim felsefesini benimseyen kurumlara bu belgenin verildiğinin  belirtildiği açıklamada, 2021 yılı sonuna kadar, diğer 21  yenilenebilir enerji santrali için de Sıfır Atık Belgesi’ni almayı  planladıklarını duyuruldu.

 

Açıklamada daha sonra şu görüşlere yer  verildi: ‘’Şirket olarak geçtiğimiz şubat ayında dünyanın en büyük  sürdürülebilirlik girişimi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayarak gelecek için önemli bir adım atmıştık. Çevresel hassasiyetlere karşı duyarlı bir şirket olarak,  santrallerimiz için Sıfır Atık Belgesi’ni almak bu sürecin değerli bir  aşamasıdır. Amacımız toplumun ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarının  sürdürülebilirliğini gözeten uygulamaları kararlılıkla  gerçekleştirmektir”denildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazeteenerji.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.