DERGİ
odaklı
(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 18.09.2020 - 13:33, Güncelleme: 18.09.2020 - 13:36

EPDK Üyesi Ahmet Çağrı Çiçek, ERRA Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

 

EPDK Üyesi Ahmet Çağrı Çiçek, ERRA Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Üyesi Ahmet Çağrı Çiçek, Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Üyesi Ahmet Çağrı Çiçek, Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) genel kurulunda ERRA Yönetim Kurulunda boşalan 6 üyelik için 9 ülkeden adaylar  yarıştı.   Küresel salgın nedeniyle video konferans yöntemiyle  gerçekleştirilen ERRA Genel Kurulu'nda, yönetim kurulu üyeliği için Türkiye'nin yanı sıra Arnavutluk, Avusturya, Estonya, Gürcistan, Kazakistan, Kuzey Makedonya, Letonya ve Macaristan'ın düzenleyici  kurumlarından üst düzey yöneticiler yarıştı. Gizli oyla yapılan  seçimler sonucunda ERRA Yönetim Kuruluna Ahmet Çağrı Çiçek, Avusturya'dan Dietmar Preinstorfer, Gürcistan'dan Maia Melikidze, Kuzey Makedonya'dan Adrijana Nelkova-Chuchuk, Letonya'dan Roland Irklis ve Macaristan'dan Pal Sagvari seçildiler. Tarihinde ilk kez  video konferans yöntemiyle toplanan ERRA Genel Kurulu, yönetim kurulu  üyelerinden Maia Melikidze'yi ERRA Başkanlığına  Pal Sagvari'yi ERRA Başkan Yardımcılığına seçti. Böylelikle ERRA başkanlığına ilk kez bir  kadın seçilmiş oldu.   Tayland'ın Enerji Düzenleme Komisyonu'nun tam üyeliğe  Birleşik Arap Emirlikleri'nden Abu Dabi Enerji Dairesi, Cezayir Elektrik Ve Gaz Düzenleme Komisyonu, Doğu Afrika Enerji Düzenleyicileri Birliği ile Fransa Enerji Düzenleme Komisyonunun ortak üyeliğe kabul edildiği ERRA Genel Kurulu'nda Ahmet Çağrı Çiçek, "Avrupa Birliği müktesebatı ile  hızlı gelişen, dinamik bir enerji piyasasının gereklerini birlikte  değerlendirme deneyimi ve farklı kültürel algıları algılayabilme  kapasitesiyle EPDK'nın, genişleyen ERRA'nın kapsayıcılığına katkı  sağlayacağını" vurguladı.   Çiçek: "Gelecek çok da uzak değil. Küresel salgın hepimizi  gelecekte yaşamaya zorladı. Geleceğin dayattığı dönüşümleri ve  gelişimleri düzenleyici kurumların dayanışma içerisinde karşılaması ve  yönetebilmesi gerekir. ERRA Yönetim Kurulu üyesi olarak bu vizyon  dahilinde çalışacağım." dedi   Düzenleyici çerçevelerin güçlendirilmesi ve geliştirilmesi  misyonuyla sürekli gelişen düzenleme dünyasında bir referans noktası  oma vizyonuyla çalışan ERRA'nın, son katılımlarla birlikte, 4 kıtadan, 34'ü tam üye ve 14'ü ortak üye olmak üzere 48 üyesi bulunuyor.   Konuyu değerlendiren EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, Çiçek'in ERRA Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek  "Bu görev bizim için çok değerli. İnşaallah Çağrı Çiçek kardeşimiz de  hem EPDK'yı hem de ülkemizi layıkıyla temsil edecektir. Kendisine  yürekten başarılar diliyorum" dedi.  
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Üyesi Ahmet Çağrı Çiçek, Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Üyesi Ahmet Çağrı Çiçek, Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) genel kurulunda ERRA Yönetim Kurulunda boşalan 6 üyelik için 9 ülkeden adaylar  yarıştı.

 

Küresel salgın nedeniyle video konferans yöntemiyle  gerçekleştirilen ERRA Genel Kurulu'nda, yönetim kurulu üyeliği için Türkiye'nin yanı sıra Arnavutluk, Avusturya, Estonya, Gürcistan, Kazakistan, Kuzey Makedonya, Letonya ve Macaristan'ın düzenleyici  kurumlarından üst düzey yöneticiler yarıştı. Gizli oyla yapılan  seçimler sonucunda ERRA Yönetim Kuruluna Ahmet Çağrı Çiçek, Avusturya'dan Dietmar Preinstorfer, Gürcistan'dan Maia Melikidze, Kuzey Makedonya'dan Adrijana Nelkova-Chuchuk, Letonya'dan Roland Irklis ve Macaristan'dan Pal Sagvari seçildiler. Tarihinde ilk kez  video konferans yöntemiyle toplanan ERRA Genel Kurulu, yönetim kurulu  üyelerinden Maia Melikidze'yi ERRA Başkanlığına  Pal Sagvari'yi ERRA Başkan Yardımcılığına seçti. Böylelikle ERRA başkanlığına ilk kez bir  kadın seçilmiş oldu.

 

Tayland'ın Enerji Düzenleme Komisyonu'nun tam üyeliğe  Birleşik Arap Emirlikleri'nden Abu Dabi Enerji Dairesi, Cezayir Elektrik Ve Gaz Düzenleme Komisyonu, Doğu Afrika Enerji Düzenleyicileri Birliği ile Fransa Enerji Düzenleme Komisyonunun ortak üyeliğe kabul edildiği ERRA Genel Kurulu'nda Ahmet Çağrı Çiçek, "Avrupa Birliği müktesebatı ile  hızlı gelişen, dinamik bir enerji piyasasının gereklerini birlikte  değerlendirme deneyimi ve farklı kültürel algıları algılayabilme  kapasitesiyle EPDK'nın, genişleyen ERRA'nın kapsayıcılığına katkı  sağlayacağını" vurguladı.

 

Çiçek: "Gelecek çok da uzak değil. Küresel salgın hepimizi  gelecekte yaşamaya zorladı. Geleceğin dayattığı dönüşümleri ve  gelişimleri düzenleyici kurumların dayanışma içerisinde karşılaması ve  yönetebilmesi gerekir. ERRA Yönetim Kurulu üyesi olarak bu vizyon  dahilinde çalışacağım." dedi

 

Düzenleyici çerçevelerin güçlendirilmesi ve geliştirilmesi  misyonuyla sürekli gelişen düzenleme dünyasında bir referans noktası  oma vizyonuyla çalışan ERRA'nın, son katılımlarla birlikte, 4 kıtadan, 34'ü tam üye ve 14'ü ortak üye olmak üzere 48 üyesi bulunuyor.

 

Konuyu değerlendiren EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, Çiçek'in ERRA Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek  "Bu görev bizim için çok değerli. İnşaallah Çağrı Çiçek kardeşimiz de  hem EPDK'yı hem de ülkemizi layıkıyla temsil edecektir. Kendisine  yürekten başarılar diliyorum" dedi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazeteenerji.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.