DERGİ
odaklı
GÜNCEL (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 17.07.2020 - 11:18, Güncelleme: 17.07.2020 - 11:18

EPİAŞ, 2019 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Ağustos’ta Yapılacak

 

EPİAŞ, 2019 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Ağustos’ta Yapılacak

EPİAŞ, 2019 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısının 14 Ağustos’ta şirketin İstanbul’daki merkezinde yapılacağını duyurdu.
Enerji Piyasaları İşletme A.Ş.’nin (EPİAŞ), 2019 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı tarihi belli oldu. Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Genel Kurul Toplantısı, Yönetim Kurulu’nun 29 Haziran’da aldığı karar gereği belirlenen gündemi görüşüp karara bağlamak üzere 14 Ağustos 2020 Cuma günü saat 15.00’te, şirketin İstanbul Sarıyer’deki merkezinde gerçekleştirilecek.   Toplantının detaylarıyla ilgili yapılan açıklamaya göre genel kurul toplantısına bütün pay sahipleri katılabilecek. Bununla birlikte, pay sahipleri genel kurul toplantısına bizzat kendileri katılabilecekleri gibi pay sahibi olan veya olmayan üçüncü bir kişiyi de vekil tayin edebilecekler ve vekilin birden fazla pay sahibini temsilen oy kullanması da mümkün olacak.   Şirketin 2019 yılına ait bağımsız denetimden geçmiş nansal tabloları, yönetim kurulu faaliyet raporu, yönetim kurulunun kar dağıtım önerisi, yönetim kurulunun Vadeli Elektrik Piyasası İşletim Usul ve Esasları kapsamında EPİAŞ temerrüt yönetimi katkısı taahhüt tutarı önerisi ile diğer bilgi ve belgelerin, şirketin merkezinde hazır bulundurulacağı bildirilirken söz konusu bilgi ve belgeler, EPİAŞ’ın resmi internet sitesinden de pay sahiplerinin incelemesine sunuldu.   Genel Kurul toplantısına katılmak isteyen pay sahiplerinin toplantı gününde, kimlik kontrollerinin yapılabilmesi için toplantı saatinden en az bir saat önce toplantı yerine gelmeleri gerektiği de hatırlatıldı.   Genel Kurul Gündemi   EPİAŞ’tan yapılan açıklamaya göre 14 Ağustos’ta gerçekleştirilecek Olağan Genel Kurul Toplantısında gündem şu şekilde olacak:   Açılış ve toplantı başkanlığının oluşturulması, 2019 yılı faaliyetlerine ilişkin Genel Kurula bilgilendirme sunumu yapılması, Yönetim kurulu yıllık faaliyet raporunun, denetçi raporunun ve nansal tabloların görüşülmesi ve onaya sunulması, 2019 yılı hesap ve faaliyetlerinden dolayı Yönetim Kurulu üyelerinin ibrası, Yönetim Kurulu’nun 2019 yılı kâr dağıtımı konusundaki önerisinin görüşülmesi ve onaya sunulması, Yönetim Kurulu Başkanının seçimi, Türk Ticaret Kanunu’nun 379 uncu maddesi kapsamında EPİAŞ C Grubu paylarının Şirket tarafından bedel ödenerek iktisabı ve rehin olarak kabul edilmesi konusunda Yönetim Kurulu’nun 5 yıl süre ile yetkilendirilmesi, Vadeli Elektrik Piyasası İşletim Usul ve Esasları’nın 59 uncu maddesi kapsamında EPİAŞ temerrüt yönetimi katkısı taahhüt tutarının belirlenmesi, Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde bağımsız denetim faaliyetini ifa etmek üzere Yönetim Kurulu tarafından 2020 yılı hesap dönemi için önerilen bağımsız denetim kuruluşu seçiminin onaylanması, Dilekler ve kapanış.
EPİAŞ, 2019 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısının 14 Ağustos’ta şirketin İstanbul’daki merkezinde yapılacağını duyurdu.

Enerji Piyasaları İşletme A.Ş.’nin (EPİAŞ), 2019 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı tarihi belli oldu. Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Genel Kurul Toplantısı, Yönetim Kurulu’nun 29 Haziran’da aldığı karar gereği belirlenen gündemi görüşüp karara bağlamak üzere 14 Ağustos 2020 Cuma günü saat 15.00’te, şirketin İstanbul Sarıyer’deki merkezinde gerçekleştirilecek.

 

Toplantının detaylarıyla ilgili yapılan açıklamaya göre genel kurul toplantısına bütün pay sahipleri katılabilecek. Bununla birlikte, pay sahipleri genel kurul toplantısına bizzat kendileri katılabilecekleri gibi pay sahibi olan veya olmayan üçüncü bir kişiyi de vekil tayin edebilecekler ve vekilin birden fazla pay sahibini temsilen oy kullanması da mümkün olacak.

 

Şirketin 2019 yılına ait bağımsız denetimden geçmiş nansal tabloları, yönetim kurulu faaliyet raporu, yönetim kurulunun kar dağıtım önerisi, yönetim kurulunun Vadeli Elektrik Piyasası İşletim Usul ve Esasları kapsamında EPİAŞ temerrüt yönetimi katkısı taahhüt tutarı önerisi ile diğer bilgi ve belgelerin, şirketin merkezinde hazır bulundurulacağı bildirilirken söz konusu bilgi ve belgeler, EPİAŞ’ın resmi internet sitesinden de pay sahiplerinin incelemesine sunuldu.

 

Genel Kurul toplantısına katılmak isteyen pay sahiplerinin toplantı gününde, kimlik kontrollerinin yapılabilmesi için toplantı saatinden en az bir saat önce toplantı yerine gelmeleri gerektiği de hatırlatıldı.

 

Genel Kurul Gündemi

 

EPİAŞ’tan yapılan açıklamaya göre 14 Ağustos’ta gerçekleştirilecek Olağan Genel Kurul Toplantısında gündem şu şekilde olacak:

 

  1. Açılış ve toplantı başkanlığının oluşturulması,
  2. 2019 yılı faaliyetlerine ilişkin Genel Kurula bilgilendirme sunumu yapılması,
  3. Yönetim kurulu yıllık faaliyet raporunun, denetçi raporunun ve nansal tabloların görüşülmesi ve onaya sunulması,
  4. 2019 yılı hesap ve faaliyetlerinden dolayı Yönetim Kurulu üyelerinin ibrası,
  5. Yönetim Kurulu’nun 2019 yılı kâr dağıtımı konusundaki önerisinin görüşülmesi ve onaya sunulması,
  6. Yönetim Kurulu Başkanının seçimi,
  7. Türk Ticaret Kanunu’nun 379 uncu maddesi kapsamında EPİAŞ C Grubu paylarının Şirket tarafından bedel ödenerek iktisabı ve rehin olarak kabul edilmesi konusunda Yönetim Kurulu’nun 5 yıl süre ile yetkilendirilmesi,
  8. Vadeli Elektrik Piyasası İşletim Usul ve Esasları’nın 59 uncu maddesi kapsamında EPİAŞ temerrüt yönetimi katkısı taahhüt tutarının belirlenmesi,
  9. Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde bağımsız denetim faaliyetini ifa etmek üzere Yönetim Kurulu tarafından 2020 yılı hesap dönemi için önerilen bağımsız denetim kuruluşu seçiminin onaylanması,
  10. Dilekler ve kapanış.
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazeteenerji.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.