DERGİ
odaklı
GÜNCEL (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 13.04.2020 - 09:07, Güncelleme: 13.04.2020 - 09:07

ERRA Faaliyetleri Telekonferans İle Yapılan Toplantıda Ele Alındı

 

ERRA Faaliyetleri Telekonferans İle Yapılan Toplantıda Ele Alındı

Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA), halen devam eden ve önümüzdeki dönemde yapılması planlanan çalışmalar hakkında video konferans yoluyla üyelerini bilgilendirdi.
Moldova’nın başkenti Kişinev’de yapılması planlanan Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA), Genel Kurulu, COVID-19 küresel salgını nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmişti. Bilgilendirme toplantısına Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz’ın yanı sıra EPDK Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Gülefşan Demirbaş, Başkan Danışmanı Fakir Hüseyin Erdoğan ve Dış İlişkiler Grup Başkanı Mehmet Kürkçü katıldı. Toplantıda, ERRA’nın bir önceki dönemde yürüttüğü faaliyetler ile mali durumu hakkında üyelere bilgi verildi, küresel salgının etkilerinin sürdüğü süre boyunca ERRA’nın yapabileceği çalışmalar ele alındı. Bu kapsamda önümüzdeki 3 ay için planlanan etkinliklerin iptal edilmesinde sonrası için planlanan etkinliklerin yapılıp yapılmayacağına ise küresel salgının seyrine göre karar verilmesinde mutabık kalındı. Toplantıda ayrıca daha önce ERRA Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanan ERRA Komiteleri ve Çalışma Grubu yapısı ve işleyişine dair üyelere ayrıntılı sunum yapıldı. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz yaptığı konuşmada toplantıya katılanlara ve ERRA Sekreterliğine teşekkür ederek şu değerlendirmelerde bulundu: “Küresel koronavirüs salgını kontrol altına alınsa da sürecin etkileri bir süre daha devam edebilir… Örneğin seyahat etme konusunda insanlar isteksiz davranabilir. Ancak ERRA'nın faaliyetlerinin uzaktan iletişim kolaylıkları marifetiyle sürdürülmesi gerekiyor. Bu kapsamda, çevrimiçi eğitim modülleri zenginleştirilmelidir. Bu zorlu ve sıkıntılı dönemi, faaliyetlerimizi derinlemesine incelemek ve gelecekteki zorluklara hazırlıklı olmak için bir fırsata çevirebiliriz. Dayanışmamızı güçlendirmeliyiz. Deneyimlerimizden her zamankinden daha fazla şey öğrenmemiz gerekiyor. Hepinizi, kurumlarınız ve sistem işletmecileriniz tarafından alınan tedbirleri ve edinilen deneyimlerinizi ERRA Sekreterliği ile paylaşmaya davet ediyorum. ERRA Sekreterliği tüm bu bilgi ve bilgileri derleyerek üyelerimize iletebilir.”dedi.
Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA), halen devam eden ve önümüzdeki dönemde yapılması planlanan çalışmalar hakkında video konferans yoluyla üyelerini bilgilendirdi.

Moldova’nın başkenti Kişinev’de yapılması planlanan Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA), Genel Kurulu, COVID-19 küresel salgını nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmişti. Bilgilendirme toplantısına Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz’ın yanı sıra EPDK Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Gülefşan Demirbaş, Başkan Danışmanı Fakir Hüseyin Erdoğan ve Dış İlişkiler Grup Başkanı Mehmet Kürkçü katıldı. Toplantıda, ERRA’nın bir önceki dönemde yürüttüğü faaliyetler ile mali durumu hakkında üyelere bilgi verildi, küresel salgının etkilerinin sürdüğü süre boyunca ERRA’nın yapabileceği çalışmalar ele alındı.


Bu kapsamda önümüzdeki 3 ay için planlanan etkinliklerin iptal edilmesinde sonrası için planlanan etkinliklerin yapılıp yapılmayacağına ise küresel salgının seyrine göre karar verilmesinde mutabık kalındı.


Toplantıda ayrıca daha önce ERRA Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanan ERRA Komiteleri ve Çalışma Grubu yapısı ve işleyişine dair üyelere ayrıntılı sunum yapıldı.


EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz yaptığı konuşmada toplantıya katılanlara ve ERRA Sekreterliğine teşekkür ederek şu değerlendirmelerde bulundu: “Küresel koronavirüs salgını kontrol altına alınsa da sürecin etkileri bir süre daha devam edebilir… Örneğin seyahat etme konusunda insanlar isteksiz davranabilir. Ancak ERRA'nın faaliyetlerinin uzaktan iletişim kolaylıkları marifetiyle sürdürülmesi gerekiyor. Bu kapsamda, çevrimiçi eğitim modülleri zenginleştirilmelidir. Bu zorlu ve sıkıntılı dönemi, faaliyetlerimizi derinlemesine incelemek ve gelecekteki zorluklara hazırlıklı olmak için bir fırsata çevirebiliriz. Dayanışmamızı güçlendirmeliyiz. Deneyimlerimizden her zamankinden daha fazla şey öğrenmemiz gerekiyor. Hepinizi, kurumlarınız ve sistem işletmecileriniz tarafından alınan tedbirleri ve edinilen deneyimlerinizi ERRA Sekreterliği ile paylaşmaya davet ediyorum. ERRA Sekreterliği tüm bu bilgi ve bilgileri derleyerek üyelerimize iletebilir.”dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazeteenerji.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.