DERGİ
odaklı
(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 25.05.2019 - 19:47, Güncelleme: 25.05.2019 - 19:47

EWE Enerjiden Eğitime Büyük Destek

 

EWE Enerjiden Eğitime Büyük Destek

Güvenilir elektrik ve doğal gaz tedarik firması EWE Enerji, İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (KOSBİ) MOPAK Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin doğal gaz dönüşümünü tamamladı. Aralarında EWE Enerji Genel Müdürü Özkan Akyıldız, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk ve Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu'nun da bulunduğu protokol, kurdele kesiminin ardından MOPAK Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin doğal gaz dönemini başlattı.
Enerji sektörünün öncü şirketlerinden EWE Enerji, iş sağlığı ve güvenliği yönetmelikleri uyarınca doğal gaz tesisatı yapılması gereken MOPAK Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin doğal gaz dönüşümünü tamamladı. EWE Enerji’nin eğitime katkı sağlamak adına hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (KOSBİ) işbirliği ile tamamladığı proje ile MOPAK Teknik Lisesi, temiz ve güvenli yakıt doğal gaza kavuştu. Dönüşüm öncesi İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği) yönetmeliklerine göre güvensiz olduğu gerekçesiyle kapatılan laboratuvarlar doğal gazla birlikte daha güvenli bir ortama sahip olarak yeniden kullanıma açılırken, lisenin laboratuvarına, yemekhanesine ve kantinine EWE Enerji’nin adı verildi. 10 kişilik teknik ekibin emekleri sonucunda 60 günde tamamlanan doğal gaz dönüşüm projesi sayesinde, MOPAK Teknik Lisesi’nin laboratuvarlarında kullanılan analiz ve deney araç gereçleri yenilendi ve doğal gaz ile çalışabilmesi için dönüşümleri gerçekleştirildi. Ayrıca proje kapsamında okulun kantin ve yemekhanesinin de doğal gaz dönüşümü tamamlandı. Eğitime destek her zaman öncelikli! İzmirKemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alan ve sanayi kuruluşlarına nitelikli teknik eleman yetiştiren MOPAK Endüstri Meslek Lisesi’nin güvenli yakıt doğal gaz dönemi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, EWE Enerji Genel Müdürü Özkan Akyıldız, KESİAD Başkanı Zeki Yöndem ve KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk’un katılımıyla gerçekleşen açılışla başladı. Açılışta bir konuşma yaparak hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projeleri arasında eğitimin her zaman öncelikli ve ayrıcalıklı olduğunu söyleyen EWE Enerji Genel Müdürü Özkan Akyıldız, öğrencilerin inovasyon yapacağı alanlar açmanın da büyük önem taşıdığını belitti. Akyıldız; “EWE Turkey Holding’in yüzde yüz iştiraki olan EWE Enerji olarak 2009 yılından bu yana doğal gaz toptan satış ve 2012’den beri elektrik satış alanında gururla hizmet veriyoruz. Eğer Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini sürdürülebilir kılmak istiyorsak, yatırım yapmaya çocuklarımızdan, öğrencilerimizden başlamamız gerekiyor. Bu güzel projenin öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve bu okulun imkanlarından faydalanan tüm Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi kuruluşlarına hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. “ diye konuştu. Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu da eğitime katkılarından dolayı sanayicilere ve EWE Enerji’ye teşekkür ederek konuşmasının ardından Özkan Akyıldız ve Kamil Porsuk’a plaketlerini takdim etti. Sanayi kuruluşlarına nitelikli teknik eleman yetiştiren MOPAK Lisesinin kapsamlı laboratuvarları doğal gaz devrinin tamamlanmasıyla yeniden açılırken, desteği ve katkısı nedeniyle EWE Enerji’nin adı da lisenin yemekhanesi ve kantininde yaşatılacak.
Güvenilir elektrik ve doğal gaz tedarik firması EWE Enerji, İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (KOSBİ) MOPAK Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin doğal gaz dönüşümünü tamamladı. Aralarında EWE Enerji Genel Müdürü Özkan Akyıldız, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk ve Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu'nun da bulunduğu protokol, kurdele kesiminin ardından MOPAK Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin doğal gaz dönemini başlattı.

Enerji sektörünün öncü şirketlerinden EWE Enerji, iş sağlığı ve güvenliği yönetmelikleri uyarınca doğal gaz tesisatı yapılması gereken MOPAK Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin doğal gaz dönüşümünü tamamladı. EWE Enerji’nin eğitime katkı sağlamak adına hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (KOSBİ) işbirliği ile tamamladığı proje ile MOPAK Teknik Lisesi, temiz ve güvenli yakıt doğal gaza kavuştu. Dönüşüm öncesi İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği) yönetmeliklerine göre güvensiz olduğu gerekçesiyle kapatılan laboratuvarlar doğal gazla birlikte daha güvenli bir ortama sahip olarak yeniden kullanıma açılırken, lisenin laboratuvarına, yemekhanesine ve kantinine EWE Enerji’nin adı verildi.

10 kişilik teknik ekibin emekleri sonucunda 60 günde tamamlanan doğal gaz dönüşüm projesi sayesinde, MOPAK Teknik Lisesi’nin laboratuvarlarında kullanılan analiz ve deney araç gereçleri yenilendi ve doğal gaz ile çalışabilmesi için dönüşümleri gerçekleştirildi. Ayrıca proje kapsamında okulun kantin ve yemekhanesinin de doğal gaz dönüşümü tamamlandı.

Eğitime destek her zaman öncelikli!

İzmirKemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alan ve sanayi kuruluşlarına nitelikli teknik eleman yetiştiren MOPAK Endüstri Meslek Lisesi’nin güvenli yakıt doğal gaz dönemi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, EWE Enerji Genel Müdürü Özkan Akyıldız, KESİAD Başkanı Zeki Yöndem ve KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk’un katılımıyla gerçekleşen açılışla başladı.

Açılışta bir konuşma yaparak hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projeleri arasında eğitimin her zaman öncelikli ve ayrıcalıklı olduğunu söyleyen EWE Enerji Genel Müdürü Özkan Akyıldız, öğrencilerin inovasyon yapacağı alanlar açmanın da büyük önem taşıdığını belitti. Akyıldız;

“EWE Turkey Holding’in yüzde yüz iştiraki olan EWE Enerji olarak 2009 yılından bu yana doğal gaz toptan satış ve 2012’den beri elektrik satış alanında gururla hizmet veriyoruz. Eğer Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini sürdürülebilir kılmak istiyorsak, yatırım yapmaya çocuklarımızdan, öğrencilerimizden başlamamız gerekiyor. Bu güzel projenin öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve bu okulun imkanlarından faydalanan tüm Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi kuruluşlarına hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. “ diye konuştu.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu da eğitime katkılarından dolayı sanayicilere ve EWE Enerji’ye teşekkür ederek konuşmasının ardından Özkan Akyıldız ve Kamil Porsuk’a plaketlerini takdim etti.

Sanayi kuruluşlarına nitelikli teknik eleman yetiştiren MOPAK Lisesinin kapsamlı laboratuvarları doğal gaz devrinin tamamlanmasıyla yeniden açılırken, desteği ve katkısı nedeniyle EWE Enerji’nin adı da lisenin yemekhanesi ve kantininde yaşatılacak.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazeteenerji.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.