GÜNCEL Haber Girişi: 05.02.2021 - 18:27, Güncelleme: 05.02.2021 - 18:31

IEEE İTÜ’den “Enerjide Milli Güç” Etkinliği

 

IEEE İTÜ’den “Enerjide Milli Güç” Etkinliği

IEEE İstanbul Teknik Üniversitesi öğrenci kulübü Power and Energy (PES) komitesi tarafından, “Enerjide Milli Güç” etkinliği düzenlenecek.
Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü ( Institute of Electrical and Electronics Engineers - IEEE) İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrenci kulübü Güç ve Enerji Topluluğu (Power and Energy Society - PES), Otokar ana sponsorluğunda organize edilen “Enerjide Milli Güç” etkinliği sanal ortamda gerçekleştirecek. 13-14-15 Şubat 2021 tarihleri arası online platformdan düzenlenecek etkinlikte Enerji, Savunma Sanayi, Otomotiv Sanayi ve Girişimcilik gibi dört ana konu elealınacak. Bu yıl ilki düzenlenecek olan Enerjide Milli Güç (EMG) etkinliğinin amacının katılımcılara, Türkiye’deki yerli ve milli projelerin tanıtılması, milli bağımsızlık ilkesinden hareketle Türkiye’yi daha ileriye taşıma yolunda atılan adımları ilk ağızdan öğrenmelerinin sağlanması ve söz konusu konu hakkında Türkiye’de yapılanların ve yapılabilecek olanlar içinse farkındalık oluşturmak olduğu belirtildi. Dijital ortamda gerçekleştirilecek etkinlikte Otokar, Askerî Elektronik Sanayi (ASELSAN), Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ(TUSAŞ) EKOSinerji Elektrik Sanayi AŞ, ASPİLSAN Enerji Sanayi AŞ, FNSS Savunma Sistemleri AŞ, Karsan, Pavotek, Eşarj, Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB), Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü (GÜNDER) ve TEHAD Türkiye Elektrikli Hibrid Araçlar Derneği gibi kurum, kuruluş ve şirketlerin katılımıyla düzenlenecek. Alanlarında uzman isimlerin yanı sıra İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Görevlisi Derya Ahmet Kocabaş etkinlikte konuşmacı olarak yer alacak Ayrıca ücretsiz düzenlenecek olan etkinlik IEEE İTÜ internet sitesi www.ituieee.com/emg adresinden de canlı yayınlanacak. www.ituieee.com/emg  sitesinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. IEEE İTÜ Öğrenci Hakkında 1992 yılında kurulan IEEE İTÜ Öğrenci Kolu,5 komitesi ve 5 ekibiyle 28 yıldır çalışmalarını sürdüren, Türkiye’nin ve İTÜ’nün en aktif öğrenci kulüplerinden biridir. Her yıl düzenlemekte olduğu kariyer ve salon etkinlikleri ile alanında uzman akademisyenler ve şirketleri öğrenciler ile buluşturan IEEE İTÜ, teknik eğitimler, teknik projeler, teknik geziler, kişisel gelişim eğitimleri ve sosyal sorumluluk projeleri ile de öğrencilerin teknik ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Güç ve Enerji Topluluğu (Power and Energy Society - PES), IEEE’nin en köklü komitelerinden biridir.   
IEEE İstanbul Teknik Üniversitesi öğrenci kulübü Power and Energy (PES) komitesi tarafından, “Enerjide Milli Güç” etkinliği düzenlenecek.

Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü ( Institute of Electrical and Electronics Engineers - IEEE) İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrenci kulübü Güç ve Enerji Topluluğu (Power and Energy Society - PES), Otokar ana sponsorluğunda organize edilen “Enerjide Milli Güç” etkinliği sanal ortamda gerçekleştirecek.

13-14-15 Şubat 2021 tarihleri arası online platformdan düzenlenecek etkinlikte Enerji, Savunma Sanayi, Otomotiv Sanayi ve Girişimcilik gibi dört ana konu elealınacak.

Bu yıl ilki düzenlenecek olan Enerjide Milli Güç (EMG) etkinliğinin amacının katılımcılara, Türkiye’deki yerli ve milli projelerin tanıtılması, milli bağımsızlık ilkesinden hareketle Türkiye’yi daha ileriye taşıma yolunda atılan adımları ilk ağızdan öğrenmelerinin sağlanması ve söz konusu konu hakkında Türkiye’de yapılanların ve yapılabilecek olanlar içinse farkındalık oluşturmak olduğu belirtildi.

Dijital ortamda gerçekleştirilecek etkinlikte Otokar, Askerî Elektronik Sanayi (ASELSAN), Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ(TUSAŞ) EKOSinerji Elektrik Sanayi AŞ, ASPİLSAN Enerji Sanayi AŞ, FNSS Savunma Sistemleri AŞ, Karsan, Pavotek, Eşarj, Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB), Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü (GÜNDER) ve TEHAD Türkiye Elektrikli Hibrid Araçlar Derneği gibi kurum, kuruluş ve şirketlerin katılımıyla düzenlenecek.

Alanlarında uzman isimlerin yanı sıra İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Görevlisi Derya Ahmet Kocabaş etkinlikte konuşmacı olarak yer alacak

Ayrıca ücretsiz düzenlenecek olan etkinlik IEEE İTÜ internet sitesi www.ituieee.com/emg adresinden de canlı yayınlanacak.

www.ituieee.com/emg  sitesinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

IEEE İTÜ Öğrenci Hakkında

1992 yılında kurulan IEEE İTÜ Öğrenci Kolu,5 komitesi ve 5 ekibiyle 28 yıldır çalışmalarını sürdüren, Türkiye’nin ve İTÜ’nün en aktif öğrenci kulüplerinden biridir. Her yıl düzenlemekte olduğu kariyer ve salon etkinlikleri ile alanında uzman akademisyenler ve şirketleri öğrenciler ile buluşturan IEEE İTÜ, teknik eğitimler, teknik projeler, teknik geziler, kişisel gelişim eğitimleri ve sosyal sorumluluk projeleri ile de öğrencilerin teknik ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Güç ve Enerji Topluluğu (Power and Energy Society - PES), IEEE’nin en köklü komitelerinden biridir. 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazeteenerji.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.