DERGİ
odaklı
(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 27.12.2019 - 09:25, Güncelleme: 27.12.2019 - 09:39

Enerji Verimliliği Denetim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

 

Enerji Verimliliği Denetim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği Denetim Yönetmeliğinde değişiklik yaptı.
Enerji Verimliliği Denetim Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının konu ile ilgili kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.   Buna göre, 6 Temmuz 2018 tarihli ve 30470 sayılı Resmî Gazete’de  yayımlanan Enerji Verimliliği Denetim Yönetmeliğinin 3 üncü maddesi  "MADDE 3 – (1) Bu Yönetmelik, 10 Temmuz 2018 tarihli ve 30474 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 174 üncü maddesi ile 18 Nisan 2007 tarihli ve 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanununun 10 uncu  maddesine dayanılarak hazırlanmıştır." şekilde değiştirildi.   Aynı Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasına "ı) Başkanlık: Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığını"  bent eklendi, aynı fıkranın (d) ve (ğ) bentleri yürürlükten kaldırıldı.   Aynı Yönetmeliğin 5 inci maddesinde yer alan “Kurul” ibaresi  “Bakanlık” olarak değiştirildi.   Aynı Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi, 5 inci maddesi, 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi, 10  uncu maddesi, 11 inci maddesi, 12 nci maddesinin birinci fıkrasının  ilk cümlesi ile (b) ve (ç) bentleri, 13 üncü maddesinin birinci  fıkrasının (a), (ç), (f) ve (ğ) bentleri, 14 üncü maddesinin birinci  fıkrası, 15 inci maddesi, 16 ncı maddesinin ikinci fıkrası, 17 nci  maddesi ve 18 inci maddesinde yer alan “Genel Müdürlük” ibareleri  “Başkanlık” olarak, 14 üncü maddesinin dördüncü fıkrasında yer alan  “Genel Müdürlükçe” ibaresi “Başkanlıkça” olarak değiştirildi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği Denetim Yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

Enerji Verimliliği Denetim Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının konu ile ilgili kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

 

Buna göre, 6 Temmuz 2018 tarihli ve 30470 sayılı Resmî Gazete’de  yayımlanan Enerji Verimliliği Denetim Yönetmeliğinin 3 üncü maddesi  "MADDE 3 – (1) Bu Yönetmelik, 10 Temmuz 2018 tarihli ve 30474 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 174 üncü maddesi ile 18 Nisan 2007 tarihli ve 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanununun 10 uncu  maddesine dayanılarak hazırlanmıştır." şekilde değiştirildi.

 

Aynı Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasına "ı) Başkanlık: Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığını"  bent eklendi, aynı fıkranın (d) ve (ğ) bentleri yürürlükten kaldırıldı.

 

Aynı Yönetmeliğin 5 inci maddesinde yer alan “Kurul” ibaresi  “Bakanlık” olarak değiştirildi.

 

Aynı Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi, 5 inci maddesi, 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi, 10  uncu maddesi, 11 inci maddesi, 12 nci maddesinin birinci fıkrasının  ilk cümlesi ile (b) ve (ç) bentleri, 13 üncü maddesinin birinci  fıkrasının (a), (ç), (f) ve (ğ) bentleri, 14 üncü maddesinin birinci  fıkrası, 15 inci maddesi, 16 ncı maddesinin ikinci fıkrası, 17 nci  maddesi ve 18 inci maddesinde yer alan “Genel Müdürlük” ibareleri  “Başkanlık” olarak, 14 üncü maddesinin dördüncü fıkrasında yer alan  “Genel Müdürlükçe” ibaresi “Başkanlıkça” olarak değiştirildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazeteenerji.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.