MADEN Haber Girişi: 25.10.2021 - 15:13, Güncelleme: 27.10.2021 - 10:08

Odaklı Grup Maden Sektöründe Sınav ve Belgelendirme Yapmak Üzere Yetkilendirildi

 

Odaklı Grup Maden Sektöründe Sınav ve Belgelendirme Yapmak Üzere Yetkilendirildi

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından AB-0408-P akreditasyon numarası ile akredite olan Odaklı Grup Medya Denetim ve Belgelendirme Anonim Şirketi, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetki aldı.
Odaklı Grup Medya Denetim ve Belgelendirme Anonim Şirketi, Maden sektöründe yeralan Mekanizasyon İşçisi (Maden) (Seviye 4), Yeraltı Hazırlık İşçisi (Seviye 3), Yeraltı Hazırlık İşçisi (Seviye 4) ve Yeraltı Üretim İşçisi (Seviye 4) meslekleri için MYK tarafından sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirildi. Şirketin internet sitesinde yer alan açıklamada, “Odaklı Grup, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur. Amacımız; yetkilendirildiğimiz ulusal yeterliliklerde, Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav, Ölçme Değerlendirme ve Belgelendirme Yönetmeliği’ne ve “TS EN ISO/IEC 17024” Uygunluk değerlendirmesi Personel Belgelendiren Kuruluşlar İçin Genel Şartlara uygun olarak bağımsız, tarafsız, adil ve güvenilir şekilde sınav ve belgelendirme hizmeti sunmaktır. Genel merkezi Ümraniye/İSTANBUL’da bulunan Odaklı Grup, sınav ve belgelendirme faaliyetlerini Türkiye’nin her yerinde sürdürmeyi planlamaktadır. Sınavlar, Kayseri’de bulunan Odaklı Grup’a ait olan yer altı sınav merkezlerinde veya talebe göre; maden ocaklarında veya şantiyelerde, uygun sınav yeri şartlarının sağlanması durumunda yapılabilecektir. Odaklı Grup, maden sektöründe 4 ulusal yeterliliğin sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmektedir,  bu yeterliliklerin 3’ü “Mesleki Yeterlilik Belgesi” zorunluluğu bulunan ulusal yeterlilikler arasındadır.” denildi. Şirketin kapsamında yer alan yeterlilikler: 18UY0363-4 Mekanizasyon İşçisi (Maden) (Seviye 4) (Rev. No:00) 18UY0379-3 Yeraltı Hazırlık İşçisi (Seviye 3) (Rev. No:00) 18UY0379-4  Yeraltı Hazırlık İşçisi (Seviye 4) (Rev. No:00) 19UY0396-4  Yeraltı Üretim İşçisi (Seviye 4) (Rev. No:00) Şirketin irtibat bilgilerine, kapsamına ve ücret tarifesine erişmek için tıklayınız.
Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından AB-0408-P akreditasyon numarası ile akredite olan Odaklı Grup Medya Denetim ve Belgelendirme Anonim Şirketi, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetki aldı.

Odaklı Grup Medya Denetim ve Belgelendirme Anonim Şirketi, Maden sektöründe yeralan Mekanizasyon İşçisi (Maden) (Seviye 4), Yeraltı Hazırlık İşçisi (Seviye 3), Yeraltı Hazırlık İşçisi (Seviye 4) ve Yeraltı Üretim İşçisi (Seviye 4) meslekleri için MYK tarafından sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirildi.

Şirketin internet sitesinde yer alan açıklamada, “Odaklı Grup, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.

Amacımız; yetkilendirildiğimiz ulusal yeterliliklerde, Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav, Ölçme Değerlendirme ve Belgelendirme Yönetmeliği’ne ve “TS EN ISO/IEC 17024” Uygunluk değerlendirmesi Personel Belgelendiren Kuruluşlar İçin Genel Şartlara uygun olarak bağımsız, tarafsız, adil ve güvenilir şekilde sınav ve belgelendirme hizmeti sunmaktır.

Genel merkezi Ümraniye/İSTANBUL’da bulunan Odaklı Grup, sınav ve belgelendirme faaliyetlerini Türkiye’nin her yerinde sürdürmeyi planlamaktadır.

Sınavlar, Kayseri’de bulunan Odaklı Grup’a ait olan yer altı sınav merkezlerinde veya talebe göre; maden ocaklarında veya şantiyelerde, uygun sınav yeri şartlarının sağlanması durumunda yapılabilecektir.

Odaklı Grup, maden sektöründe 4 ulusal yeterliliğin sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmektedir,  bu yeterliliklerin 3’ü “Mesleki Yeterlilik Belgesi” zorunluluğu bulunan ulusal yeterlilikler arasındadır.” denildi.

Şirketin kapsamında yer alan yeterlilikler:

18UY0363-4 Mekanizasyon İşçisi (Maden) (Seviye 4) (Rev. No:00)

18UY0379-3 Yeraltı Hazırlık İşçisi (Seviye 3) (Rev. No:00)

18UY0379-4  Yeraltı Hazırlık İşçisi (Seviye 4) (Rev. No:00)

19UY0396-4  Yeraltı Üretim İşçisi (Seviye 4) (Rev. No:00)

Şirketin irtibat bilgilerine, kapsamına ve ücret tarifesine erişmek için tıklayınız.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazeteenerji.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.