DERGİ
odaklı
ŞİRKET (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 22.06.2020 - 16:06, Güncelleme: 22.06.2020 - 16:06

Sanibey Barajı TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini Aldı

 

Sanibey Barajı TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini Aldı

Sanko Enerji Sanibey Barajı, enerji sektöründe TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini alan ilk işletme oldu.
Sanko Enerji Sanibey Barajı, salgına karşı almış olduğu önlemler  sayesinde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini aldı. Sanibey Barajı, enerji  sektöründe bu belgeyi alan ilk işletme oldu.   TSE tarafından yayınlanan Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzundaki koşulları sağladığı için başvurusu kabul edilen Sanibey Barajı, TSE yetkilileri tarafından kapsamlı bir incelemeye  tabi tutuldu.Yapılan titiz değerlendirmeler sonrasında, Sanibey Barajının iş süreçlerini kılavuzda yer alan standartlara uygun olarak  yürüttüğü tespit edildi. TSE’nin bu tespit ve onayının ardından Sanibey Barajı, TSE’nin uluslararası kalite belgesi niteliğindeki Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini almaya hak kazandı.   Sanko Enerji salgın sürecinde  düzenli aralıklarla ofislerin ve  işletmelerin dezenfekte edilmesi, çalışanlara maske dağıtılması,  yemekhanelerde tek kullanımlık malzeme kullanılması, el yıkama ve  sosyal mesafe kurallarının sürekli hatırda kalmasını sağlayan uyarı  afişlerinin asılması, dönüşümlü mesai uygulaması, uzaktan çalışma,  toplantı ve ziyaretçi kısıtlanması, girişlerde ateş ölçümünün  yapılması gibi sayısız önlemler aldı. Yüzey temasını engellemek için  parmak okutma sisteminden derhal kart okutma sistemine geçti. Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığının yayınlarını takip ederek  çalışanlarını düzenli olarak bilgilendirdi. Olağanüstü koşulları  yönetebilmek için ilgili departman yöneticilerinden oluşturduğu kurul  aracılığı ile alınan önlemlerin, doğru ve etkin bir şekilde  uygulanmasını sağladı.   Kurulduğu günden bu yana yenilenebilir enerji kaynaklarına yaptığı  yatırımlarla Türkiye’nin enerji ihtiyacının karşılanmasına önemli  katkılar yapan Sanko Enerji, işletmesi Sanibey Barajının aldığı bu  belgeyle, çevreyi ve çalışanların sağlığını ön planda tutan bir  yaklaşımla üretim yaptığını bir kez daha kanıtlamış oldu.   Adana’da Seyhan Nehri üzerinde hizmet veren Sanibey Barajı 310 MW’lık kapasitesiyle yaklaşık 400 bin konutun elektrik enerjisi  ihtiyacını karşılıyor.   
Sanko Enerji Sanibey Barajı, enerji sektöründe TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini alan ilk işletme oldu.

Sanko Enerji Sanibey Barajı, salgına karşı almış olduğu önlemler  sayesinde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini aldı. Sanibey Barajı, enerji  sektöründe bu belgeyi alan ilk işletme oldu.

 

TSE tarafından yayınlanan Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzundaki koşulları sağladığı için başvurusu kabul edilen Sanibey Barajı, TSE yetkilileri tarafından kapsamlı bir incelemeye  tabi tutuldu.Yapılan titiz değerlendirmeler sonrasında, Sanibey Barajının iş süreçlerini kılavuzda yer alan standartlara uygun olarak  yürüttüğü tespit edildi. TSE’nin bu tespit ve onayının ardından Sanibey Barajı, TSE’nin uluslararası kalite belgesi niteliğindeki Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini almaya hak kazandı.

 

Sanko Enerji salgın sürecinde  düzenli aralıklarla ofislerin ve  işletmelerin dezenfekte edilmesi, çalışanlara maske dağıtılması,  yemekhanelerde tek kullanımlık malzeme kullanılması, el yıkama ve  sosyal mesafe kurallarının sürekli hatırda kalmasını sağlayan uyarı  afişlerinin asılması, dönüşümlü mesai uygulaması, uzaktan çalışma,  toplantı ve ziyaretçi kısıtlanması, girişlerde ateş ölçümünün  yapılması gibi sayısız önlemler aldı. Yüzey temasını engellemek için  parmak okutma sisteminden derhal kart okutma sistemine geçti. Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığının yayınlarını takip ederek  çalışanlarını düzenli olarak bilgilendirdi. Olağanüstü koşulları  yönetebilmek için ilgili departman yöneticilerinden oluşturduğu kurul  aracılığı ile alınan önlemlerin, doğru ve etkin bir şekilde  uygulanmasını sağladı.

 

Kurulduğu günden bu yana yenilenebilir enerji kaynaklarına yaptığı  yatırımlarla Türkiye’nin enerji ihtiyacının karşılanmasına önemli  katkılar yapan Sanko Enerji, işletmesi Sanibey Barajının aldığı bu  belgeyle, çevreyi ve çalışanların sağlığını ön planda tutan bir  yaklaşımla üretim yaptığını bir kez daha kanıtlamış oldu.

 

Adana’da Seyhan Nehri üzerinde hizmet veren Sanibey Barajı 310 MW’lık kapasitesiyle yaklaşık 400 bin konutun elektrik enerjisi  ihtiyacını karşılıyor. 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazeteenerji.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.