ŞİRKET Haber Girişi: 15.02.2021 - 16:33, Güncelleme: 15.02.2021 - 16:33

Türk Şirketten Hollanda ve Polonya’ya 40 Milyon Dolarlık Enerji Yatırımı

 

Türk Şirketten Hollanda ve Polonya’ya 40 Milyon Dolarlık Enerji Yatırımı

Zeren Group, Avrupa’da gerçekleştireceği yenilenebilir enerji yatırımları için Hollanda ve Polonya’ya 40 milyon dolar değerinde enerji yatırımı yapacak.
Zeren Group, Avrupa’da  gerçekleştireceği yenilenebilir enerji yatırımları için harekete  geçti. Bu  kapsamda Hollanda ve Polonya’da 40 milyon dolarlık güneş ve rüzgar  enerjisi yatırımları gerçekleştirilecek. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Zeren Group CEO’su Mustafa Yiğit Zeren, grubun İngiltere ve Karadağ’da bulunan yatırımlarına dikkat  çekti ve yeni yatırımlar hakkında “Tüm  yatırımlarımızda, potansiyelimizin karşılığını bulabileceğimize  inandığımız ve olası fikirleri fırsata çevirebileceğimiz bir anlayışı  benimsiyoruz. 2021’de de yurt dışı yatırımlarımıza devam edeceğiz. Uzun süredir gündemimizde olan Hollanda ve Polonya’da yenilenebilir  enerji yatırımları konusunu pandemi döneminde hızlandırdık. Bu  ülkelerde, güneş ve rüzgar enerjisine yapacağımız yatırımlarla Zeren Group olarak, ülkemize milli gelir sağlama misyonumuzu sürdüreceğiz. En önemlisi de dünya şirketi olma yolunda bir büyük adım daha  atacağız.”diye ifade etti. Özellikle enerji ve turizm alanında gerçekleştirecekleri yeni  yatırımlarla büyümeye devam edeceklerinin altını çizen Zeren, “Pandemi sürecinde, uzun vadeli yatırımlarımızı daha geniş  çapta ele alarak organize ettik. Zeren Group olarak 2021 yılını  uluslararası yatırım ve stratejik alanlarda büyüme hedefindeyiz. Bu  kapsamda öncelikle ele aldığımız sektörlerin başında yenilenebilir  enerji yatırımları geliyor. Özellikle güneş enerjisi alanında gelişen  teknolojilerin getirdiği maliyet avantajları yatırımları pozitif  olarak ayrıştırıyor. Şu anda Hollanda, Ukrayna ve Romanya başta olmak  üzere birkaç Avrupa ülkesinde yenilenebilir enerji projelerini  geliştiriyoruz. Bu alanda enerji sektörünün önemli uluslararası  oyuncuları ile işbirliği halindeyiz. Hedefimiz önümüzdeki 3 yıllık  dönemde 50 MW’lik bir portföye ulaşmak.” dedi.  Yenilenebilir enerji kaynaklarının dünyanın geleceği için hayati  öneme sahip olduğuna da dikkat çeken Zeren, “Dünyanın  enerji tüketimi giderek artarken fosil yakıt kaynakları da sürekli  azalıyor. Her yıl bir öncekinden daha fazla enerji tüketiyoruz. Oluşan  bu yüksek talebin karşılanması için yenilenebilir enerji  kaynaklarından maksimum düzeyde faydalanmalıyız. Zeren Group olarak  biz geleceğin yenilenebilir enerjide olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple  güneş ve rüzgara yatırım yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu. Son olarak salgın sürecinde holdingin nasıl pozisyon aldığına da  değinen Zeren, “Koronavirüs salgını sadece Türkiye’yi  değil tüm dünyayı etkiledi. Ancak ekonomi ve sağlık alanında  koronavirüse karşı başarıyla mücadele eden devletimizin işletmelere  verdiği desteği memnuniyetle karşıladık. Biz güçlü yapımız sayesinde  bu dönemde ekonomik destek paketlerinden faydalanmadık. İhtiyacı olan  kurumların desteklerden faydalanmasının daha doğru olduğunu düşündük. Zor günler elbet geçecek. Önemli olan bu dönemde toplum sağlığını  korumak ve iş kaybını azaltmak. Devletimiz de herkesin işini bir  şekilde güvence altına aldı.” dedi.  
Zeren Group, Avrupa’da gerçekleştireceği yenilenebilir enerji yatırımları için Hollanda ve Polonya’ya 40 milyon dolar değerinde enerji yatırımı yapacak.

Zeren Group, Avrupa’da  gerçekleştireceği yenilenebilir enerji yatırımları için harekete  geçti. Bu  kapsamda Hollanda ve Polonya’da 40 milyon dolarlık güneş ve rüzgar  enerjisi yatırımları gerçekleştirilecek.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Zeren Group CEO’su Mustafa Yiğit Zeren, grubun İngiltere ve Karadağ’da bulunan yatırımlarına dikkat  çekti ve yeni yatırımlar hakkında “Tüm  yatırımlarımızda, potansiyelimizin karşılığını bulabileceğimize  inandığımız ve olası fikirleri fırsata çevirebileceğimiz bir anlayışı  benimsiyoruz. 2021’de de yurt dışı yatırımlarımıza devam edeceğiz. Uzun süredir gündemimizde olan Hollanda ve Polonya’da yenilenebilir  enerji yatırımları konusunu pandemi döneminde hızlandırdık. Bu  ülkelerde, güneş ve rüzgar enerjisine yapacağımız yatırımlarla Zeren Group olarak, ülkemize milli gelir sağlama misyonumuzu sürdüreceğiz. En önemlisi de dünya şirketi olma yolunda bir büyük adım daha  atacağız.”diye ifade etti.

Özellikle enerji ve turizm alanında gerçekleştirecekleri yeni  yatırımlarla büyümeye devam edeceklerinin altını çizen Zeren, “Pandemi sürecinde, uzun vadeli yatırımlarımızı daha geniş  çapta ele alarak organize ettik. Zeren Group olarak 2021 yılını  uluslararası yatırım ve stratejik alanlarda büyüme hedefindeyiz. Bu  kapsamda öncelikle ele aldığımız sektörlerin başında yenilenebilir  enerji yatırımları geliyor. Özellikle güneş enerjisi alanında gelişen  teknolojilerin getirdiği maliyet avantajları yatırımları pozitif  olarak ayrıştırıyor. Şu anda Hollanda, Ukrayna ve Romanya başta olmak  üzere birkaç Avrupa ülkesinde yenilenebilir enerji projelerini  geliştiriyoruz. Bu alanda enerji sektörünün önemli uluslararası  oyuncuları ile işbirliği halindeyiz. Hedefimiz önümüzdeki 3 yıllık  dönemde 50 MW’lik bir portföye ulaşmak.” dedi. 

Yenilenebilir enerji kaynaklarının dünyanın geleceği için hayati  öneme sahip olduğuna da dikkat çeken Zeren, “Dünyanın  enerji tüketimi giderek artarken fosil yakıt kaynakları da sürekli  azalıyor. Her yıl bir öncekinden daha fazla enerji tüketiyoruz. Oluşan  bu yüksek talebin karşılanması için yenilenebilir enerji  kaynaklarından maksimum düzeyde faydalanmalıyız. Zeren Group olarak  biz geleceğin yenilenebilir enerjide olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple  güneş ve rüzgara yatırım yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Son olarak salgın sürecinde holdingin nasıl pozisyon aldığına da  değinen Zeren, “Koronavirüs salgını sadece Türkiye’yi  değil tüm dünyayı etkiledi. Ancak ekonomi ve sağlık alanında  koronavirüse karşı başarıyla mücadele eden devletimizin işletmelere  verdiği desteği memnuniyetle karşıladık. Biz güçlü yapımız sayesinde  bu dönemde ekonomik destek paketlerinden faydalanmadık. İhtiyacı olan  kurumların desteklerden faydalanmasının daha doğru olduğunu düşündük. Zor günler elbet geçecek. Önemli olan bu dönemde toplum sağlığını  korumak ve iş kaybını azaltmak. Devletimiz de herkesin işini bir  şekilde güvence altına aldı.” dedi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazeteenerji.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.