DERGİ
odaklı
(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 10.10.2020 - 12:19, Güncelleme: 10.10.2020 - 12:33

UMREK’in Yeni Üyeleri Belli Oldu

 

UMREK’in Yeni Üyeleri Belli Oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu (UMREK) üye atamalarının yapıldığını duyurdu.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu’nun (UMREK) yeni üyeleri belli oldu. 7 Eylül 2016 tarih ve 29824 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6745 sayılı Kanunla değişik 3213 sayılı Maden Kanunu’nun Ek 14’üncü maddesi gereği kurulan UMREK üyeliklerine belirlenen isimler; “Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu Hakkında Yönetmelik”in 4. maddesinin 2. fıkrası gereği ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in 24 Eylül 2020 tarih ve 29836 sayılı Olur’u ile 3 yıl süre ile atanmış oldu.   UMREK’in yeni üyeleri şu şekilde oluştu:     Kurum/Kuruluş Adı Soyadı Unvanı/Mesleği Üye-1 Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) Cevat GENÇ Genel Müdür Üye-2 Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) Akan GÜLMEZ Genel Müdür Yardımcısı Üye-3 Borsa İstanbul A.Ş. (BİST) Dr. Recep BİLDİK Uluslararası İlişkiler Direktörü Üye-4 Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Muhammet ERİŞEN Başkan Yardımcısı Üye-5 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İbrahim Halil KIRŞAN Madencilik Meclisi Başkanı Üye 6-7-8-9 Yeterlilik ve Seçim Komitesi (MAPEG) (Sektör Temsilcileri) Kadem EKŞİ Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Atiye TUĞRUL Jeoloji Mühendisi Veli DOĞAN Maden Mühendisi Cem Sacit YÜCEER Jeoloji Mühendisi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu (UMREK) üye atamalarının yapıldığını duyurdu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu’nun (UMREK) yeni üyeleri belli oldu. 7 Eylül 2016 tarih ve 29824 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6745 sayılı Kanunla değişik 3213 sayılı Maden Kanunu’nun Ek 14’üncü maddesi gereği kurulan UMREK üyeliklerine belirlenen isimler; “Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu Hakkında Yönetmelik”in 4. maddesinin 2. fıkrası gereği ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in 24 Eylül 2020 tarih ve 29836 sayılı Olur’u ile 3 yıl süre ile atanmış oldu.

 

UMREK’in yeni üyeleri şu şekilde oluştu:

 

 

Kurum/Kuruluş

Adı Soyadı

Unvanı/Mesleği

Üye-1

Maden ve Petrol İşleri Genel

Müdürlüğü (MAPEG)

Cevat GENÇ

Genel Müdür

Üye-2

Maden Tetkik ve Arama Genel

Müdürlüğü (MTA)

Akan GÜLMEZ

Genel Müdür

Yardımcısı

Üye-3

Borsa İstanbul A.Ş. (BİST)

Dr. Recep BİLDİK

Uluslararası İlişkiler

Direktörü

Üye-4

Bankacılık Düzenleme ve

Denetleme Kurulu (BDDK)

Muhammet ERİŞEN

Başkan Yardımcısı

Üye-5

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

(TOBB)

İbrahim Halil KIRŞAN

Madencilik Meclisi

Başkanı

Üye

6-7-8-9

Yeterlilik ve Seçim Komitesi

(MAPEG)

(Sektör Temsilcileri)

Kadem EKŞİ

Jeofizik Mühendisi

Prof. Dr. Atiye TUĞRUL

Jeoloji Mühendisi

Veli DOĞAN

Maden Mühendisi

Cem Sacit YÜCEER

Jeoloji Mühendisi

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazeteenerji.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.