ŞİRKET Haber Girişi: 08.07.2022 - 12:26, Güncelleme: 08.07.2022 - 12:26

Vakıf Katılım ve İklimsa Güneş Enerjisine Yatırım İçin İş Birliği Yaptı

 

Vakıf Katılım ve İklimsa Güneş Enerjisine Yatırım İçin İş Birliği Yaptı

Vakıf Katılım ve İklimSA, çatı üstü GES projelerinin finansmanı için iş birliği anlaşması imzaladı.
Vakıf Katılım, yenilenebilir enerji yatırımlarına desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Vakıf Katılım ve İklimsa, çatı üstü Güneş Enerji Santrali Projeleri finansmanları için iş birliği yaptı. Yapılan anlaşma ile İklimsa’nın kuracağı çatı üstü GES projelerine Vakıf Katılım finansman kullandırabilecek.  Açıklamada görüşlerine yer verilen Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik, İklimsa ile yapılan iş birliğinin çevreye verilen önemin bir göstergesi olduğunu belirtirken, "Vakıf Katılım olarak bu iş birliği ile hem çevreye duyarlı, sürdürülebilir bir geleceğe destek veriyoruz hem de yenilenebilir enerji yatırımları yapan firmalarla birlikte enerjide cari açığın azaltılmasına katkı sunuyoruz. Kamu ve özel sektördeki projelere ‘Yeşil Finansman’ desteği sunarak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma hedefiyle hareket ediyoruz.  Ülkemizdeki enerji potansiyelini harekete geçirecek yatırımların desteklenmesi ile enerji alanında dışa bağımlılığın azaltılmasına ve gerek hanelerimizde gerekse üretimde temiz enerjinin kullanılmasına katkı sunuyoruz. Bu motivasyondan hareketle KOBİ’lerimizin yeşil enerji alanında finansmana erişimlerini kolaylaştırmak amacıyla, hemen her ürün kalemimizde güncelleme ve geliştirmeler yapıyor; yatırımcıların enerji projelerine yönelik uçtan uca danışmanlık sağlayarak KOBİ’lerimize finansal çözümler sunuyoruz. Vakıf Katılım verimlilik ve tasarruf odaklı ürünleriyle, yenilenebilir enerji yatırımlarını desteklemeye, ülkemizin sürdürülebilirlik hedeflerine uygun çözümler geliştirmeye devam edecek.” dedi. Çevreye dost ve tasarruf sağlayan sürdürülebilir çözümlerle geleceğe değer katmayı hedeflediklerini belirten İklimsa İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Tansu Öztorun, "Küresel ısınma, gezegenimizin ve insanlığın karşılaştığı büyük sorunlardan biri. Tüm dünya bu konuda harekete geçerken, Paris İklim Anlaşması ile pek çok ülke küresel ısınma ve karbon emisyonuna karşı tedbir alacağını beyan etti. 2021 yılında Türkiye dahil 191 ülkede anlaşma yürürlüğe konuldu. Biz de Türkiye’nin iklimlendirme şirketlerinden biri olarak, dünyaya değer katacak çözümlerimizi yaygınlaştırıyoruz. 67 ilimizdeki 500’ü aşkın yetkili bayi ve servis ağımızla birlikte güneş enerji sistemlerinde kurumsal ve bireysel çözümlerle, tarım sektöründen konut projelerine geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz. Organizasyon yapımız, müşterilerimize sunduğumuz hizmet ve ihtiyaca uygun proje üretme becerimiz ile GES sektöründe en iyisini yapmak için çalışıyoruz. Bu vizyonla ülkemizin değerli şirketlerinden Vakıf Katılım ile iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliğinin yenilenebilir enerji sistemlerindeki önemli projelerin ivmelenmesine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.
Vakıf Katılım ve İklimSA, çatı üstü GES projelerinin finansmanı için iş birliği anlaşması imzaladı.

Vakıf Katılım, yenilenebilir enerji yatırımlarına desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Vakıf Katılım ve İklimsa, çatı üstü Güneş Enerji Santrali Projeleri finansmanları için iş birliği yaptı. Yapılan anlaşma ile İklimsa’nın kuracağı çatı üstü GES projelerine Vakıf Katılım finansman kullandırabilecek. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik, İklimsa ile yapılan iş birliğinin çevreye verilen önemin bir göstergesi olduğunu belirtirken, "Vakıf Katılım olarak bu iş birliği ile hem çevreye duyarlı, sürdürülebilir bir geleceğe destek veriyoruz hem de yenilenebilir enerji yatırımları yapan firmalarla birlikte enerjide cari açığın azaltılmasına katkı sunuyoruz. Kamu ve özel sektördeki projelere ‘Yeşil Finansman’ desteği sunarak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma hedefiyle hareket ediyoruz. 

Ülkemizdeki enerji potansiyelini harekete geçirecek yatırımların desteklenmesi ile enerji alanında dışa bağımlılığın azaltılmasına ve gerek hanelerimizde gerekse üretimde temiz enerjinin kullanılmasına katkı sunuyoruz. Bu motivasyondan hareketle KOBİ’lerimizin yeşil enerji alanında finansmana erişimlerini kolaylaştırmak amacıyla, hemen her ürün kalemimizde güncelleme ve geliştirmeler yapıyor; yatırımcıların enerji projelerine yönelik uçtan uca danışmanlık sağlayarak KOBİ’lerimize finansal çözümler sunuyoruz. Vakıf Katılım verimlilik ve tasarruf odaklı ürünleriyle, yenilenebilir enerji yatırımlarını desteklemeye, ülkemizin sürdürülebilirlik hedeflerine uygun çözümler geliştirmeye devam edecek.” dedi.

Çevreye dost ve tasarruf sağlayan sürdürülebilir çözümlerle geleceğe değer katmayı hedeflediklerini belirten İklimsa İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Tansu Öztorun, "Küresel ısınma, gezegenimizin ve insanlığın karşılaştığı büyük sorunlardan biri. Tüm dünya bu konuda harekete geçerken, Paris İklim Anlaşması ile pek çok ülke küresel ısınma ve karbon emisyonuna karşı tedbir alacağını beyan etti. 2021 yılında Türkiye dahil 191 ülkede anlaşma yürürlüğe konuldu. Biz de Türkiye’nin iklimlendirme şirketlerinden biri olarak, dünyaya değer katacak çözümlerimizi yaygınlaştırıyoruz. 67 ilimizdeki 500’ü aşkın yetkili bayi ve servis ağımızla birlikte güneş enerji sistemlerinde kurumsal ve bireysel çözümlerle, tarım sektöründen konut projelerine geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz. Organizasyon yapımız, müşterilerimize sunduğumuz hizmet ve ihtiyaca uygun proje üretme becerimiz ile GES sektöründe en iyisini yapmak için çalışıyoruz. Bu vizyonla ülkemizin değerli şirketlerinden Vakıf Katılım ile iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliğinin yenilenebilir enerji sistemlerindeki önemli projelerin ivmelenmesine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazeteenerji.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.