DERGİ
odaklı
ŞİRKET Haber Girişi: 28.01.2021 - 14:38, Güncelleme: 28.01.2021 - 14:38

Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi, "Periyodik Muayene" Başvurularını Kabul Etmeye Başladı

 

Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi, "Periyodik Muayene" Başvurularını Kabul Etmeye Başladı

Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi, elektrik, su ve doğalgaz sayaçlarında kanunen periyodik olarak yapılması gereken muayeneler için başvuruların tüm ülkede başladığını duyurdu.
Zorlu Enerji’den yapılan açıklamada, düzenli yapılan muayeneler sayesinde tüketicilerin ekstra maliyetlerle karşılaşmasının önüne geçildiği, özellikle tüketicinin ve çevrenin korunması noktasında kalibrasyon işlemlerindeki önemin her geçen gün öne çıktığı belirtildi. Zorlu Enerji’nin Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduğu Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi'nde bu kapsamda doğalgaz sayaçlarının periyodik muayene, şikayetli muayene ve arızalı muayene bakımları için sayaçları kabul etmeye başladığı kaydedilen açıklamada, şirketin evsel doğalgaz sayaçlarının kalibrasyonunu ve RMS-A/B/C tipi istasyonlarda yer alan basınç ve sıcaklık transmitter kalibrasyonlarını çok hassas cihazlarla gerçekleştirerek sertifikalandırıldığı ifade edildi. Açıklamada, uluslararası standartlarda çalışan merkezin, kalibrasyon ve ayar hizmetini yönetmelik ve mevzuatlar dahilinde teknik şartnamelere uygun, güvenilir bir şekilde gerçekleştirirken detaylı raporlama (SAP-ISU / Fiori / Mobil) ile sayaçların zamanında teslim edilmesini ve raporlama süreçlerini, kalibrasyon işleminin tamamlanmasıyla birlikte aynı anda sağladığı da aktarıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ölçü ve Ölçü Aletleri Yönetmeliği’nde belirtilen elektrik, su ve doğalgaz sayaçlarının periyodik muayenelerinin 10 yılda bir yaptırılması gerekliliği hatırlatılan açıklamada, son başvuru tarihinin periyodik muayene süresinin bittiği yılı takip eden yılın şubat ayının son gününe kadar olduğu da vurgulandı. Açıklamada, dağıtım şirketi ve organize sanayi bölgelerinin periyodik muayenelerini düzenli olarak yaptırması gerektiğine işaret edilerek, 'Bu kapsamda başvurular il müdürlükleri aracılığıyla ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın BAMS (Bürokrasinin Azaltılması ve Mevzuatın Sadeleştirilmesi) projesi kapsamında internet üzerinden yapılabiliyor. Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi’ne periyodik muayene veya şikayetli muayene sayaç başvurularının takip numarası bildirilerek süreç başlatılıyor.' ifadelerine yer verildi.
Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi, elektrik, su ve doğalgaz sayaçlarında kanunen periyodik olarak yapılması gereken muayeneler için başvuruların tüm ülkede başladığını duyurdu.

Zorlu Enerji’den yapılan açıklamada, düzenli yapılan muayeneler sayesinde tüketicilerin ekstra maliyetlerle karşılaşmasının önüne geçildiği, özellikle tüketicinin ve çevrenin korunması noktasında kalibrasyon işlemlerindeki önemin her geçen gün öne çıktığı belirtildi.

Zorlu Enerji’nin Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduğu Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi'nde bu kapsamda doğalgaz sayaçlarının periyodik muayene, şikayetli muayene ve arızalı muayene bakımları için sayaçları kabul etmeye başladığı kaydedilen açıklamada, şirketin evsel doğalgaz sayaçlarının kalibrasyonunu ve RMS-A/B/C tipi istasyonlarda yer alan basınç ve sıcaklık transmitter kalibrasyonlarını çok hassas cihazlarla gerçekleştirerek sertifikalandırıldığı ifade edildi.

Açıklamada, uluslararası standartlarda çalışan merkezin, kalibrasyon ve ayar hizmetini yönetmelik ve mevzuatlar dahilinde teknik şartnamelere uygun, güvenilir bir şekilde gerçekleştirirken detaylı raporlama (SAP-ISU / Fiori / Mobil) ile sayaçların zamanında teslim edilmesini ve raporlama süreçlerini, kalibrasyon işleminin tamamlanmasıyla birlikte aynı anda sağladığı da aktarıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ölçü ve Ölçü Aletleri Yönetmeliği’nde belirtilen elektrik, su ve doğalgaz sayaçlarının periyodik muayenelerinin 10 yılda bir yaptırılması gerekliliği hatırlatılan açıklamada, son başvuru tarihinin periyodik muayene süresinin bittiği yılı takip eden yılın şubat ayının son gününe kadar olduğu da vurgulandı.

Açıklamada, dağıtım şirketi ve organize sanayi bölgelerinin periyodik muayenelerini düzenli olarak yaptırması gerektiğine işaret edilerek, 'Bu kapsamda başvurular il müdürlükleri aracılığıyla ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın BAMS (Bürokrasinin Azaltılması ve Mevzuatın Sadeleştirilmesi) projesi kapsamında internet üzerinden yapılabiliyor. Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi’ne periyodik muayene veya şikayetli muayene sayaç başvurularının takip numarası bildirilerek süreç başlatılıyor.' ifadelerine yer verildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazeteenerji.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.