ŞİRKET (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 08.08.2019 - 14:45, Güncelleme: 08.08.2019 - 14:45

Aksa Çoruh Elektrik Altı Aylık Tüketim Rakamlarını Açıkladı

 

Aksa Çoruh Elektrik Altı Aylık Tüketim Rakamlarını Açıkladı

Trabzon, Giresun, Rize, Artvin ve Gümüşhane'de elektrik hizmeti veren Aksa Çoruh Elektrik, hizmet bölgesindeki illerde 2019 yılının ilk altı ayına ait tüketim rakamlarını açıkladı.
Trabzon, Giresun, Rize, Artvin ve Gümüşhane'de kullanıcılarına  elektrik hizmeti veren Aksa Çoruh Elektrik, hizmet  bölgesindeki illerde 2019 yılının ilk altı ayına ait tüketim  rakamlarını açıkladı. Meskenler ve ticarethaneler için ayrı ayrı  çıkartılan verilere göre, Artvin'in mesken aboneleri aylık ortalama 115 TL’lik tüketim yaparken, Gümüşhane bu iller arasında elektriği en  az kullanan il olarak ayda ortalama 100 TL’lik kullanım gerçekleştirdi.   Aksa Çoruh Elektrik'in hizmet verdiği Trabzon, Giresun, Rize, Artvin ve Gümüşhane'de yılın ilk altı ayında tüketilen elektrik  rakamlarına göre en az elektrik faturası ödeyen il Gümüşhane oldu. Nüfus yoğunluğundan arındırılmış ve yalnızca hanelerin elektrik  tüketimleri dikkate alınarak oluşturulan tabloda, Aksa Çoruh Elektrik’in hizmet verdiği 5 il içinde en çok elektrik tüketimi Artvin’de gerçekleşirken, Gümüşhane en az elektrik kullanan il oldu.   Aksa Çoruh Elektrik’in yalnızca mesken aboneleri üzerinden  hesapladığı ve il bazında ortalama rakamlarla oluşturduğu verilere  göre ilk altı aylık dönemde Artvin'deki abonelerin ayda ortalama 115 TL’lik elektrik tükettiği görülürken bu tutar Rize'de 114 TL, Trabzon’da 112 TL, Giresun'da 103 TL, Gümüşhane'de ise 100 TL olarak  gerçekleşti. Bu rakamlara göre 2019 yılının ilk altı ayında Artvin'deki mesken aboneleri en çok elektriği tüketenler olurken, Gümüşhane'deki haneler ise en az tüketenler oldu.   Aksa Çoruh Elektrik’in ticarethanelere göre ayırdığı fatura tutarı  rakamlarına göre hane bazındaki düşük tüketime karşın iş yeri elektrik  kullanımında Gümüşhane ilk sırada yer aldı. Gümüşhane'deki iş yerleri 2019’un ilk altı ayında ayda ortalama 835 TL'lik tüketim  gerçekleştirdi. Bu tutar Rize'de 774 TL, Artvin'de 757 TL, Giresun'da 680 TL, Trabzon'da ise 652TL olarak belirtildi.   Aksa Çoruh Elektrik’in 2019 yılının ilk çeyreğinde açıkladığı  tüketim rakamlarıyla, ikinci çeyreğinde açıkladığı tüketim rakamlarına  bakıldığında, ikinci çeyrekte elektrik tüketiminde artış olduğu  gözlemlendi. Ocak, Şubat ve Mart aylarında Trabzon, Rize, Giresun, Gümüşhane ve Artvin’de yaklaşık 363 milyon 500 bin kwh elektrik  tüketimi gerçekleşirken  Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında yaklaşık 411 milyon 700 bin kwh elektrik tüketildiği görüldü.   2019 yılının ilk yarısında Trabzon’da 20 bin 98 aboneyle sözleşme  imzalayan Aksa Çoruh Elektrik  Rize’de 9 bin 41, Giresun’da 9 bin 371, Artvin’de 4 bin 702, Gümüşhane’de ise 3 bin 109 yeni aboneye hizmet  vermeye başladı.2019’un ilk altı ayında 869 yabancı uyruklu aboneye de hizmet  vermeye başladığını açıklayan Aksa Çoruh Elektrik, 657 yabancı  aboneyle Trabzon’un bu alanda listenin başında geldiğini belirtti.  
Trabzon, Giresun, Rize, Artvin ve Gümüşhane'de elektrik hizmeti veren Aksa Çoruh Elektrik, hizmet bölgesindeki illerde 2019 yılının ilk altı ayına ait tüketim rakamlarını açıkladı.

Trabzon, Giresun, Rize, Artvin ve Gümüşhane'de kullanıcılarına  elektrik hizmeti veren Aksa Çoruh Elektrik, hizmet  bölgesindeki illerde 2019 yılının ilk altı ayına ait tüketim  rakamlarını açıkladı. Meskenler ve ticarethaneler için ayrı ayrı  çıkartılan verilere göre, Artvin'in mesken aboneleri aylık ortalama 115 TL’lik tüketim yaparken, Gümüşhane bu iller arasında elektriği en  az kullanan il olarak ayda ortalama 100 TL’lik kullanım gerçekleştirdi.

 

Aksa Çoruh Elektrik'in hizmet verdiği Trabzon, Giresun, Rize, Artvin ve Gümüşhane'de yılın ilk altı ayında tüketilen elektrik  rakamlarına göre en az elektrik faturası ödeyen il Gümüşhane oldu. Nüfus yoğunluğundan arındırılmış ve yalnızca hanelerin elektrik  tüketimleri dikkate alınarak oluşturulan tabloda, Aksa Çoruh Elektrik’in hizmet verdiği 5 il içinde en çok elektrik tüketimi Artvin’de gerçekleşirken, Gümüşhane en az elektrik kullanan il oldu.

 

Aksa Çoruh Elektrik’in yalnızca mesken aboneleri üzerinden  hesapladığı ve il bazında ortalama rakamlarla oluşturduğu verilere  göre ilk altı aylık dönemde Artvin'deki abonelerin ayda ortalama 115 TL’lik elektrik tükettiği görülürken bu tutar Rize'de 114 TL, Trabzon’da 112 TL, Giresun'da 103 TL, Gümüşhane'de ise 100 TL olarak  gerçekleşti. Bu rakamlara göre 2019 yılının ilk altı ayında Artvin'deki mesken aboneleri en çok elektriği tüketenler olurken, Gümüşhane'deki haneler ise en az tüketenler oldu.

 

Aksa Çoruh Elektrik’in ticarethanelere göre ayırdığı fatura tutarı  rakamlarına göre hane bazındaki düşük tüketime karşın iş yeri elektrik  kullanımında Gümüşhane ilk sırada yer aldı. Gümüşhane'deki iş yerleri 2019’un ilk altı ayında ayda ortalama 835 TL'lik tüketim  gerçekleştirdi. Bu tutar Rize'de 774 TL, Artvin'de 757 TL, Giresun'da 680 TL, Trabzon'da ise 652TL olarak belirtildi.

 

Aksa Çoruh Elektrik’in 2019 yılının ilk çeyreğinde açıkladığı  tüketim rakamlarıyla, ikinci çeyreğinde açıkladığı tüketim rakamlarına  bakıldığında, ikinci çeyrekte elektrik tüketiminde artış olduğu  gözlemlendi. Ocak, Şubat ve Mart aylarında Trabzon, Rize, Giresun, Gümüşhane ve Artvin’de yaklaşık 363 milyon 500 bin kwh elektrik  tüketimi gerçekleşirken  Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında yaklaşık 411 milyon 700 bin kwh elektrik tüketildiği görüldü.

 

2019 yılının ilk yarısında Trabzon’da 20 bin 98 aboneyle sözleşme  imzalayan Aksa Çoruh Elektrik  Rize’de 9 bin 41, Giresun’da 9 bin 371, Artvin’de 4 bin 702, Gümüşhane’de ise 3 bin 109 yeni aboneye hizmet  vermeye başladı.2019’un ilk altı ayında 869 yabancı uyruklu aboneye de hizmet  vermeye başladığını açıklayan Aksa Çoruh Elektrik, 657 yabancı  aboneyle Trabzon’un bu alanda listenin başında geldiğini belirtti.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazeteenerji.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.