İzmir Doğalgaz ve SAMGAZ İş Birliği Protokolü İmzaladı

ŞİRKET 26.06.2024 - 09:41, Güncelleme: 26.06.2024 - 09:45 3223 kez okundu.
 

İzmir Doğalgaz ve SAMGAZ İş Birliği Protokolü İmzaladı

İzmir Doğalgaz ve SAMGAZ arasında imzalanan protokolle afet durumları için güçlü iş birliği kuruldu.

İzmir Doğalgaz ve SAMGAZ, afet durumlarında telekomünikasyon alanında etkin ve kesintisiz hizmet sağlamak amacıyla bir protokol imzaladı. Bu protokol, acil durumlarda iletişim sistemlerinin karşılıklı yedeklenmesi, kurum içi ve kurum dışı süreçlerin belirlenerek işletmeye hazır hale getirilmesini hedefleniyor. İzmir Doğalgaz Genel Müdürlük binasında düzenlenen protokol törenine İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan, İzmir Doğalgaz Genel Müdür Yardımcıları Cebrail Özdemir, Zülküf Turhan, İzmir Doğalgaz ve SAMGAZ birim müdürleri katıldı. İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, yaşanan deprem felaketlerinin ardından afet hazırlık komisyonu oluşturarak gerekli hazırlıkları yapamaya başladıklarını ifade ederek, “Yaşanan afetlerde koordinasyonun ne kadar önemli olduğun gördük. Bu koordinasyonların temelinde ise iletişim yatmaktadır. Bugün imzaladığımız bu protokol ile çağrı merkezlerimizin entegrasyonunu sağlayarak afet durumlarında hızlı ve kesintisiz iletişim hizmetini vatandaşlarımıza veriyor olacağız. SAMGAZ ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği, kriz yönetimi konusundaki kararlılığımızı ve iş birliği anlayışımızı göstermektedir. Afet anlarında her iki kurumun da en etkin bir şekilde çalışmasını sağlamak için bu adımı atmaktan memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu. SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan “Protokol taslağını ilk incelediğimde, projeyi hemen hayata geçirmeliyiz diye düşündüm. Günümüzde çağrı merkezlerine olan talep her geçen gün artıyor. Bununla birlikte gelen talebi de aynı kalitede karşılamak oldukça önemli. Afetlerin olmadığı ve bu protokolü uygulamak zorunda kalmadığımız günler yaşamak temennimiz.  Ancak bir afet durumunda, alanında uzman personellerle birbirimize destek verecek şekilde hazır bulunmamız da çok önemli. Bu imzalanan protokolün her iki tarafa ve şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. İzmir Doğalgaz ve SAMGAZ arasında imzalanan bu protokol, iki kurumun afet durumlarında daha etkili ve koordineli bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Bu iş birliği, vatandaşların güvenliğini en üst düzeyde tutmayı ve hizmet sürekliliğini sağlamayı amaçlamaktadır. Afet yönetiminde koordinasyonu arttırarak, iletişim altyapılarını güçlendirecek olan bu protokol, her iki kurumun da kriz yönetimi konusundaki kararlılığını yansıtmaktadır.
İzmir Doğalgaz ve SAMGAZ arasında imzalanan protokolle afet durumları için güçlü iş birliği kuruldu.

İzmir Doğalgaz ve SAMGAZ, afet durumlarında telekomünikasyon alanında etkin ve kesintisiz hizmet sağlamak amacıyla bir protokol imzaladı. Bu protokol, acil durumlarda iletişim sistemlerinin karşılıklı yedeklenmesi, kurum içi ve kurum dışı süreçlerin belirlenerek işletmeye hazır hale getirilmesini hedefleniyor.

İzmir Doğalgaz Genel Müdürlük binasında düzenlenen protokol törenine İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan, İzmir Doğalgaz Genel Müdür Yardımcıları Cebrail Özdemir, Zülküf Turhan, İzmir Doğalgaz ve SAMGAZ birim müdürleri katıldı.

İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, yaşanan deprem felaketlerinin ardından afet hazırlık komisyonu oluşturarak gerekli hazırlıkları yapamaya başladıklarını ifade ederek, “Yaşanan afetlerde koordinasyonun ne kadar önemli olduğun gördük. Bu koordinasyonların temelinde ise iletişim yatmaktadır. Bugün imzaladığımız bu protokol ile çağrı merkezlerimizin entegrasyonunu sağlayarak afet durumlarında hızlı ve kesintisiz iletişim hizmetini vatandaşlarımıza veriyor olacağız. SAMGAZ ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği, kriz yönetimi konusundaki kararlılığımızı ve iş birliği anlayışımızı göstermektedir. Afet anlarında her iki kurumun da en etkin bir şekilde çalışmasını sağlamak için bu adımı atmaktan memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan “Protokol taslağını ilk incelediğimde, projeyi hemen hayata geçirmeliyiz diye düşündüm. Günümüzde çağrı merkezlerine olan talep her geçen gün artıyor. Bununla birlikte gelen talebi de aynı kalitede karşılamak oldukça önemli. Afetlerin olmadığı ve bu protokolü uygulamak zorunda kalmadığımız günler yaşamak temennimiz.  Ancak bir afet durumunda, alanında uzman personellerle birbirimize destek verecek şekilde hazır bulunmamız da çok önemli. Bu imzalanan protokolün her iki tarafa ve şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İzmir Doğalgaz ve SAMGAZ arasında imzalanan bu protokol, iki kurumun afet durumlarında daha etkili ve koordineli bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Bu iş birliği, vatandaşların güvenliğini en üst düzeyde tutmayı ve hizmet sürekliliğini sağlamayı amaçlamaktadır. Afet yönetiminde koordinasyonu arttırarak, iletişim altyapılarını güçlendirecek olan bu protokol, her iki kurumun da kriz yönetimi konusundaki kararlılığını yansıtmaktadır.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazeteenerji.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.