DERGİ
odaklı
Haber Girişi: 22.06.2021 - 17:19, Güncelleme: 23.06.2021 - 10:23

MMG Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Bülent Şen Seçildi

 

MMG Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Bülent Şen Seçildi

MMG’nin 12.Olağan Genel Kurulu’nda yapılan oylamada, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Bülent Şen seçildi.
Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) 12. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in de video konferans yöntemiyle katıldığı toplantıda dönemin faaliyetleri üyelerle paylaşıldı. Toplantıda yapılan oylamayla yeni dönem asil ve yedek üyeler, denetleme kurulu ve etik kurul belirlendi. Ardından Yeni Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Bülent Şen seçildi. Genel Kurul seçiminin ardından 12. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Şen teşekkür konuşması yaptı. Bülent Şen Kimdir? Aslen Karslı olan Bülent ŞEN, 1970 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 1990’da Fırat Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden mezun oldu. İş hayatına 1990’da ABB trafoda enerji mühendisi olarak başladı. 1991-1995 yılları arasında Aktaş Elektrik’de (AYEDAŞ) bölge sorumlusu olarak çalıştı. 1995-2004 yılları arasında İGDAŞ’da değişik birimlerde ve kademelerde görev yaptı ve son olarak Anadolu Bölge Müdür Yardımcısı oldu. 2004 yılında BOTAŞ’dan, EWE şirketinin devir aldığı Bursagaz şirketinde Satış ve Pazarlama Müdürü oldu. 2009 yılında ENGIE şirketinin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden devir aldığı İZGAZ doğalgaz şirketinde Genel Müdür Yardımcısı oldu ve halen bu şirket de Mevzuat İletişim Direktörü olarak görevine devam etmektedir. 2012 yılından itibaren kendi kurduğu GEP enerji şirketinde Enerji projelerini (yenilenebilir enerji, mevzuat, fosil yakıtlar, elektrik ve doğalgaz operasyonları) takip etmektedir. 2018 yılında İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyeliğine seçildi. Aynı zamanda İTO Enerji Komitesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Enerji Verimliliği Derneği (ENVER) İcra Kurulunda Genel Başkan Yardımcısı (Muhasip) olarak görev yapmaktadır. Türkiye Enerji Zirvesi Danışma Kurulunda Üye olup aynı kurumun yayın organı olan Gas and Power Gazetesinin Gündem köşesinde yazarlık yapmaktadır. Medeniyet Üniversitesi Bilim ve İleri Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLTAM) Danışma üyeliğine seçilmiştir. Fenerbahçe Kongre Üyesi olan ŞEN, Sarı-Lacivert Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi ve KIZILAY Genel Kurul Üyesidir. İngilizce bilmekte olan Şen, evli ve iki çocuk babasıdır.
MMG’nin 12.Olağan Genel Kurulu’nda yapılan oylamada, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Bülent Şen seçildi.

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) 12. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in de video konferans yöntemiyle katıldığı toplantıda dönemin faaliyetleri üyelerle paylaşıldı.

Toplantıda yapılan oylamayla yeni dönem asil ve yedek üyeler, denetleme kurulu ve etik kurul belirlendi. Ardından Yeni Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Bülent Şen seçildi.

Genel Kurul seçiminin ardından 12. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Şen teşekkür konuşması yaptı.

Bülent Şen Kimdir?

Aslen Karslı olan Bülent ŞEN, 1970 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 1990’da Fırat Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden mezun oldu. İş hayatına 1990’da ABB trafoda enerji mühendisi olarak başladı. 1991-1995 yılları arasında Aktaş Elektrik’de (AYEDAŞ) bölge sorumlusu olarak çalıştı. 1995-2004 yılları arasında İGDAŞ’da değişik birimlerde ve kademelerde görev yaptı ve son olarak Anadolu Bölge Müdür Yardımcısı oldu. 2004 yılında BOTAŞ’dan, EWE şirketinin devir aldığı Bursagaz şirketinde Satış ve Pazarlama Müdürü oldu. 2009 yılında ENGIE şirketinin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden devir aldığı İZGAZ doğalgaz şirketinde Genel Müdür Yardımcısı oldu ve halen bu şirket de Mevzuat İletişim Direktörü olarak görevine devam etmektedir. 2012 yılından itibaren kendi kurduğu GEP enerji şirketinde Enerji projelerini (yenilenebilir enerji, mevzuat, fosil yakıtlar, elektrik ve doğalgaz operasyonları) takip etmektedir.

2018 yılında İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyeliğine seçildi. Aynı zamanda İTO Enerji Komitesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Enerji Verimliliği Derneği (ENVER) İcra Kurulunda Genel Başkan Yardımcısı (Muhasip) olarak görev yapmaktadır. Türkiye Enerji Zirvesi Danışma Kurulunda Üye olup aynı kurumun yayın organı olan Gas and Power Gazetesinin Gündem köşesinde yazarlık yapmaktadır. Medeniyet Üniversitesi Bilim ve İleri Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLTAM) Danışma üyeliğine seçilmiştir. Fenerbahçe Kongre Üyesi olan ŞEN, Sarı-Lacivert Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi ve KIZILAY Genel Kurul Üyesidir. İngilizce bilmekte olan Şen, evli ve iki çocuk babasıdır.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazeteenerji.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.